Про федерацію

Історія Федерації фігурного катання на ковзанах в Україні

В другій половині минулого століття, фігурне катання в Україні стрімко вийшло на новий, досить високий рівень.

В 50-ті роки, саме Київ був центром фігурного катання в Україні. В цей час, на київському стадіоні «Динамо» почали заливати перші катки, на які і вийшли перші фігуристи.

В 60-ті роки  розпочав свою роботу перший критий каток, який був збудований для Київського балету на льоду. В цей час в Київ прибули тренери з фігурного катання. Серед них був і відомий на весь світ – Петро Орлов, чемпіон Радянського Союзу у чоловічому одиночному катанні(1947 р.), тренер Станіслава і Ніни Жук.

В 60-70-ті роки, в Києві працювало багато спортивних шкіл з фігурного катання на ковзанах. На  цей час Україна вже  мала своїх чемпіонів з фігурного катання на ковзанах.

Чемпіони України 60-х-70-х років з фігурного катання на ковзанах:

 • Наталія Воробйова, Валерій Максаєв;
 • Наталія Массалітіна,Володимир Капров;
 • Лариса Дрозденко;
 • Сталіна Сігалова;
 • Юрій Орлов;

В середині 60-х років свій розвиток фігурне катання отримує й в Харкові.

Харківська спортивна школа фігурного катання на ковзанах, відома своїми спортсменами, а саме:

 • А. Антонова;
 • В. Егоров;
 • Б. Успенський;

В Харківській спортивній школі фігурного катання на ковзанах, розпочинала свою кар”єру тренера Галина Змієвська, яка підготувала двох Олімпійських чемпіонів.

В 1973 році, коли Олександр Данилюк, Костянтин Голомазов та Андрій Романов прийшли в балет на льоду, Україні відчула «друге» дихання цього виду спорту та мистецтва.

Юрій Циммерман – відомий засновник спортивної школи фігурного катання на ковзанах в Одесі. Саме Юрій Циммерман зміг піднести рівень фігурного катання на ковзанах в Одесі, на досить високий, гідний рівень.

Одеська школа фігурного катання на ковзанах, виховала таких спортсменів:

 • Віктор Петренко- олімпійський чемпіон, чемпіон світу та Європи;
 • В. Петренко та В. Цимбалюк – чемпіони світу серед юніорів;
 • В. Загороднюк – чемпіон Європи та бронзовий призер чемпіонату світу;
 • О. Баюл – олімпійська чемпіонка;
 • І. Романова  та І.Ярошенко – чемпіони Ігор Доброї Волі, бронзові призери Чемпіонату Європи зі спортивних танців на льоду.

В 1992 році на XVI Олімпійських іграх в Альбервілі в чоловічому одиночному катанні, виборов український фігурист – Віктор Петренко.

В лютому 1994 року, на XVII зимових Олімпійських іграх в Ліллехамері вперше в історії олімпійського спорту, участь прийняла делегація спортсменів з України. Не дивлячись на досить драматичну ситуацію, яка склалася внаслідок численних травм спортсменок, також через нерівну конкуренцію – до Ігор  були допущенні професіонали, все-таки шістнадцятирічна Оксана Баюл – українська спортсменка, зуміла стати чемпіонкою Олімпійських Ігор в одиночному катанні, першою з колишнього СРСР в цьому виді змагань і наймолодшою після легенди - Соні Хені.

Високі досягнення наших  фігуристів на міжнародній арені є наслідком ефективності та стійкості науково-методичних, технічних та організаційних основ спорту.

В 60-ті роки, наукове забезпечення тренувального процесу в збірній команді СРСР з фігурного катання на ковзанах здійснювалося лише на основі методичних розробок, чого не скажеш про 70-ті роки.

 В 70-х роках були прийняті комплексні дії для розвитку зимових видів спорту. І саме на початку 70-х років все було направлено на появу все більш цільових досліджень, які б несли в собі вже прогностичний, швидший характер.

2016 ©Української федерації фігурного катання на ковзанах.

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на ufsf.com.ua.

ідеї для бізнесу, бізнес проекти